Türkçe
English
Merkez Ofis
ileti@iletilojistik.com 212 549 4246 Sizi Arayalım

Depolama alanlarımızda müşteri depolama ihtiyaçlarının analizinden sonra en verimli biçimde operasyon organizasyonu yapılmaktadır. Depomuzda depolama yönetimi ya da projeye özel depo oluşturma alternatifleriyle müşteriye çeşitli olanaklar sunulmaktadır.

Depo Yönetimi ÇözümleriÖncelikli olarak depolamanın yapılacağı bölge belirlenir. Deponun yerinin belirlenmesinden sonraki aşama ise dizaynının oluşturulması ve kurulumunun sağlanmasıdır. Bu aşamadan sonra sistemin oluşturulmasına yönelik çalışmalar başlatılır. Ürün kabul ve stok girişinin geliştirilmesi, sevk emirlerinin alınması ve analiz edilmesi ile müşteri adına irsaliye ve faturanın düzenlenmesi, stoktan düşüşün yapılması ve stok seviyesinin geliştirilen özel raporlar ile müşterinin bilgisine sunulması gibi sistematik çalışmalar yürütülür. Bu çalışmalar içerisinde paketleme, elleçleme, şirinkleme ve yükleme/boşaltmalar için ürünün türüne göre operasyona özel makineler kullanılmakta ve uygulamalar geliştirilebilmektedir. Bütün bu çalışmalar ile müşteri ürünlerinin güvenliğinin sağlanması yanında, müşteriye outsource edebilme imkanı da sağlanmaktadır.

İleti Lojistik, sunduğu depolama hizmetlerinde operasyon için gerekli olan forklift, reachtruck, stacker, orderpicker ve elektrikli transpaletlerin yansıra barkod ve RF (akıllı elle toplama cihazı) sistemleri, bilgisayar kontrollü uygulamalar ve en son teknolojik yenilikleri de kullanmaktadır.

Medikal sektör konusunda uzmanlaşmış, diğer sektörlere de servis vermek konusunda gelişmiş fiziksel ve teknolojik donanımlara sahip olan İleti Lojistik, İstanbul’da ticaretin merkezi konumunda bulunan İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde 2.000 m2 toplam depolama alanında hizmet vermektedir. , Bu alanda mal kabul, raflama, katma değerli işlemler, sevkiyat hazırlığı ve sevkiyat işlemleri yapılmaktadır.

Depolama alanlarımız, müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel, ve butik bir anlayışla tasarlanmıştır. Depolama, Mal Hazırlama, Karantina, İmha–İade bölümleri ve ofisler ile işlemlerinizin gerektireceği bütün donanımlar, firmamızda mevcut olup, raf ve palet sistemi ile ürünlerin zarar görmeden depolanması sağlanmaktadır. Süreçler, mevzuatlarla belirlenmiş sınırlar içerisinde olması koşulu ile etik bir anlayış ile tamamen taleplerinize uygun şekilde yapılandırılır. Butik tarzı hizmet anlayışımız ile mal kabul, stoklama ve sipariş hazırlama işlemlerinde firmanıza özel uygulamalara imkan sağlarken, bürokrasi tarzındaki standart uygulamaların zorunlu olarak getireceği bütün sınırlamaları da önler. Alanların çok kısa sürelerde hazırlanabilmesi için kuruluşumuz, deneyimli personeli ile gerekli altyapı çalışmaları yapılarak depolama sistemlerinin çok kısa süre içerisinde işletmeye alınabilmesi için büyük bir avantaj sunarız Farklı iş süreçlerinden oluşan tüm uygulamalarımızda, el terminalleri ile barkodlu ürün takip sistemlerimiz ile entegre stok takip yazılımlarımız ile ürünlerin depolanması sağlanmaktadır.

Ürünlerin depolanması sırasında ürün güvenliği dikkate alınarak uygun iklimlendirme cihazları ile uygun iklim koşulları sağlanmakta ve sıcaklık verileri kalibrasyonlu ölçüm cihazlarımız ile izlenebilirlik sağlanması amacıyla düzenli olarak kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca firmamız, Tarım Orman Bakanlığı tarafından İşletme Kayıt Belgesi’ne (TR-34-181153) sahip olup gıda ürünlerinin depolanması konusunda Hijyen Sertifikasına sahip personellerimiz ile Gıda Güvenliği prensiplerine uygun şekilde depolama ve muhafazası sağlanmaktadır. Müşterilerimizin, irsaliye / Sipariş verileri ile gerek online sistemimiz üzerinden, gerekse müşterilerimizin kendi sistemleri üzerinden güvenli biçimde alınarak ürünlerin hızla dağıtım ve sevkiyata hazırlanması sağlanmaktadır. Kullanmakta olduğumuz depo yazılımımız ile ürünleri seri, lot numarası ve son kullanım tarihi gibi ürüne özgü tüm parametreler ile tanımlaması yapılarak, müşteri beklentilerine özgü ürün takipleri (son kullanım tarihi, ürün hareketleri vb.) yapılarak, raporlamalar alınabilmekte ve müşteri bilgisine sunulması sağlanmaktadır. Depolama ve ürün sevk alanlarımız kamera sistemi ile 24 saat izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Tutulan kayıtlarımız, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVK), bilgi güvenliği standartlarına uygun olarak muhafaza edilmekte ve müşteri talebi halinde müşterimiz ile bilgi güvenliği ilkleri baz alınarak paylaşılması sağlanmaktadır. Depolama alanlarımız Yangından Korunma Yönetmeliği gereksinimlerine uygun ve depolanan ürünleri dikkate alarak gerekli donanım (yangın söndürme tüpleri, alarm sitemi vb.) ile donatılmış ve bu ekipmanların periyodik kontrol ve denetimleri plan dahilinde yaptırılmaktadır.

Depolama alanlarında kullanılan tüm ekipmanların (forklift, transpalet ve raf sistemi vb.) iş ve ürün güvenliği dikkate alınarak periyodik muayene ve kontrolleri planlı biçimde yapılarak sürekli uygun durumda olması sağlanmaktadır. Depolama alanlarımız, hırsızlık ve kötü niyetli hareketlere karşı Elektronik Alarm ve Kamera kayıt sistemleri ile donatılı olup, ayrıca 7/24 ve şirketimiz güvenlik elemanı tarafından koruma altındadır. Ayrıca depolaması yapılan müşteri ürünlerinin, herhangi bir hasar, hırsızlık, yangın, deprem vb. olası acil durumlara karşı sigortalanması sağlanmaktadır.

Depolama Faaliyetinin Dış Kaynaklı Hale Getirilmesinin Faydaları


• Ana işinize odaklanırsınız,
• Envanter seviyesinde düşüş sağlarsınız,
• Etkin envanter yönetimi sayesinde yüksek dönüş hızı elde edersiniz,
• Depo idari yönetim giderlerinde düşüş sağlarsınız,
• Güvenlik standartlarınızı yükseltir ve riski azaltırsınız,
• Yatırım maliyetlerinden kurtulursunuz,
• Müşteri taleplerini, yeni teknolojik gelişmeler sayesinde daha rahat karşılarsınız.